Kassi unistus veisepasteedist

Image

Miu sirutas oma käpa pikalt välja ja keeras end küljele, kui ühtäkki tungis ta ninna hõrgutav lõhn, mis ta korraga virgeks tegi. Nüüd oli ununenud pehme sulepadi, kus ta muidu enamik oma päevadest veetis, kui perenaine korteri tema käsutusse jättis. Sellelt padjalt jälgis ta ilmaelu: õues jalutavaid inimesi ja koeri ning … kui mõni linnuke mööda lendas, krapsas püsti ja unistas, et talgi tiivad oleks.

Miu jooksis nõtkel sammul kööki, libisedes kergelt mööda  kõigist esikunurkadest. Perenaine hakkis veisemaksa. Miu toetus tagakäppadele ja kaapis esikäppadega köögikappi, anuv pilk suunatud ülespoole ja lasi välja ühe nõudliku mjäu. Terve ta keha oli tahtmisest pingul, ta oli juba terve nädala kuivi kassikrõbinaid muginud.

“Oi, kas sa tahad maksa?” küsis perenaine ja viskas väikese killukese kassile põrandale. Miu ahmis selle aplalt sisse ja võttis siis taas sama nõudliku poosi sisse. Mõnda aega ei teinud perenaine teda märkamagi, muudkui praadis ja vuristas ja segas, kuni viimaks pasteedi purki kaapis. Siis võttis kätte leivanoa ja määris paksu kihi leivale. Miu limpsas keelega üle mokkade. Perenaine vaatas talle otsa, naeratas ja võttis siis uue noatäie pasteeti.

“Et sul ka ilus päev oleks,” lausus ta, kui noa Miu poole sirutas ja kass ennastunustavalt sealt pealt pasteeti lakkus. Oli ilus päev. Oli ilus õhtu. Miu ja perenaine sõid ka hiljem koos pasteeti. Tänu kassi silmis oli siiras.

Image

Retsept

  • 50 g võid
  • 250 g veisemaksa
  • 1 punane sibul
  • 10 kuivatatud musta ploomi
  • 5 päikesekuivatatud tomatit
  • tüümiani

Kuidas teha?

Pane kuivatatud ploomid kuuma vette likku ning nõruta päikesekuivatatud tomatid õlist. Haki veisemaks väiksemateks tükkideks. Lõika ka sibul väikesteks tükkideks. Sulata pannil või ja prae selles kiirelt veisemaksa tükid ja sibul. Kalla maks ja sibul köögikombaini, lisa sinna ka ploomid ja tomatid ning püreesta ühtlaseks massiks. Lõpuks lisa väiksed tüümianitükid, soovi korral purusta kombainiga väiksemateks tükkideks. Pasteedi osised on nii tugeva maitsega, et soola ega pipart ei pidanudki üldse lisama.

Image

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s