Lihtne banaani-šokolaadijäätis šokolaaditükkidega

Mõnikord tahaks midagi lihtsat. Aga see lihtne ei saa olla niisama õun, mida vahepalaks haugata, vaid see peab maitsema ka erilisemalt kui igapäevarütmis ampsatud suutäied. Neil hetkedel tuleb meelde, et paar päeva tagasi viilutasid mõned küpsed banaanid ja suskasid need sügavkülma oma aega ootama ning et külmikus on ka imeilusat oranži muskaatkõrvitsat, mis maitselt mahe ning sobib suurepäraselt tervislikkust lisavaks täiteaineks. Paar minutit köögikombaini surina saatel tantsimist, paar killukest isetehtud šokolaadi, paar segavat liigutust ja jäine maius ongi valmis. Suhkrust ei halli aimugi. Kõht rõõmustab, hing rõõmustab, sai jälle hästi tehtud. Ja ainuke E, mida siit leida võib on elu ise …

Image

Retsept

  • 3 tükeldatud ja sügavkülmutatud banaani
  • 150 g (muskaat)kõrvitsat
  • 3 spl kakaopulbrit
  • 50 g (isetehtud) šokolaadi

Kuidas teha?

Lõika kõrvits väiksemateks tükkideks ja pane koos külmutatud banaaniga köögikombaini. Püreesta ühtlaseks massiks. Lisa kakaopulber ja sega hoolikalt. Banaan on minu arvates iseenesest juba piisavalt magus, nii et magustaja järele otsest vajadust ei ole. Kui soovid, lisa püreestatud datleid või lusikatäis mett. Viimaks murra või haki šokolaad pisikesteks kildudeks ja sega jäätise sisse. Kasutasin kodust tumedat šokolaadi, mis koosneb vaid kookosrasvast ja kakaopulbrist.

P.S. See jäätis on läbinud inimkatsed, karbike söödi rahuloleval mõminal tühjaks. Nii kiire oli, et polnud aega korralikult väljagi tõsta, vaid surkisime lusikatega karbikeses.

One thought on “Lihtne banaani-šokolaadijäätis šokolaaditükkidega

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s