Dramatiseeritud road ehk gurmeeteater

Etendus, mille jooksul kostitatakse külalisi muuseas kolmekäigulise õhtusöögiga – just see on gurmeeteater. See omamoodi lavastus on kodustanud Telliskivi Loomelinnaku rohelise saali – koha, mida mäletan kõleda ja koledana, räämas seinte ja külma hinguse poolest. Aga see pole sama koht, sest kunstnikud on vaeva näinud ning loonud teistmoodi punamusta poolhämara võlumaailma, mis lausa õhkab soojust. Ümarad lauad panevad saali eelnevat nurgelisust suisa unustama. Isegi tualett kaotab tänu strateegiliselt paigutatud lõhnaküünlale osa oma rohmakusest.

Kelnerid on viisakad, aga samas on nemadki osa näitemängust. See on restoran, kus kahtlustada tuleb kõiki, eriti lauanaabreid. Pärast eelrooga istume paar minutit pimeduses. Just siis kaob elekter, kui suurt kunstiteost esitlema asutakse. Järgneb mõrvamüsteerium, aga samal ajal serveeritakse meile toitu ja veini edasi… ja toiduni ma tegelikult jõuda tahtsingi.

Eelroog: Peipsi tuhaga maitsestatud forell, põdralumi, jõhvikaglasuur.

image

Suur valge taldrik, mil troonib uhkelt toores kala. Killuke hõrku jõhvikamoosi, just nii palju, et saab maitsest aimu. Kalamarja valged lumepallikesed. Tume puru, mis on teadupärast kuivatatud põdravorst.

Pearoog: part, kõrvitsapüree

image

Part jõudis taldrikule kahel erineval kujul: klassikalisema lihana ja mingi sült-pasteedina. See pardi naha- ja pekiosa oli ainus, mis kõige libedamalt alla ei läinud. Oh, seda kõrvitsapüreed kühveldanuks küll veel ja veel! Ja suvikõrvitsaviilakas mingi maitsva möksiga.

Magustoit: šokolaad, kurgivaht, metsseenekreem, yuzu

image

Just see õige tummine ja pehme šokolaadikook mõnusa puravikukreemiga. Kurk on väikseks värskenduseks juures. Seda yuzut ma ei mäletagi, aga olevat eksootiline tsitrusvili.

Gurmee nagu gurmee ikka: maitsev, aga väiksed portsud. Köögiviljandust oleks juurde ihanud, aga see oli tore, et makaroni-kartuli-riisi komponent suisa välja jäeti. Rohkem värvilisi aedvilju ja selle võrdlemisi mõttetu osa puudumist ei märkagi. Aga vot vein polnud minu maitsele piisavalt magus ning alkomekk käis üle. Kohvgi oli suht meh…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s