Uue aasta suured praed ehk kodukoha Babyback

1. jaanuaril olime veel mõlemad tiba haiged lõputuna kestvast kurguinfektsioonist ning suurt midagi teha ei soovinudki. Ometigi on lapsepõlvest kummitama jäänud, et see, mida teed 1. jaanuaril, seda teed terve aasta. Hommikusöögiks nautisime vana-aastaõhtu pearoa jääke ehk odrakruupe ja ahjujuurikaid. Neist imelistest jõujuurikatest ja maailma parimast ahjupotist pean veel kindlalt kirjutama. Vaatasime ETV-st ära eesti filmi “Meeletu” ja otsustasime, et peaks korraks ikka õue ka minema, kurguvalule leevendusrohtusid ostma ja natukene jalutama. Säärased trikid nagu hakitud sibula ja mee segu ohtralt sisseahmimine, taruvaigu pihustamine, tee asemel Theraflu joomine ning peediviilaka kurgu peal hoidmine, kuni see rohekaks muutub, olid juba ära proovitud. Oli vaja korraliku ravimit! Enne aga läksime välja sööma. Kõigest 500 meetri kaugusel asuvasse Pääsküla Babybacki, millest jooksudel ja poeskäikudel mitmeid kordi möödunud olime. Jõulude aegu mähkus see maja kaunitesse värvilistesse tuledesse ning oli kaugelt märgatav. Ega enne suurt midagi peale välismulje ei teadnudki. Vana-aastaõhtul kuulsime veel, et suured portsud pidid olema ja sellele ka vastavad hinnad, aga kindlalt ka seda väärt.

Pean tõdema, et suhtusin Babybacki kerge eelarvamusega. Mingi ameerika koht, kus on peamiselt liha. On jah ameerika koht, aga selline mõnusalt autentne, mitte kahtlane nurgatagune. Plakatid ja fotod seintel tekitasid mõnusa olemise ning istumiskohadki olid mugavad ja pehmed. Õdus valgus andis ka atmosfäärile juurde. Kui meie sinna jõudsime, oli kell neli ehk õues juba pime.

Jõime mahedamaitselist caffe lattet ja tellisime üüratud pearoad. Korra liikus mõte wrapile, aga otsustasin ikkagi suure sooja prae võtta ja oi, küll see oli alles suur! Menüüs oli ka igasugu burgereid, aga ei viitsinud hakata saia närima. Olgugi et söön üldiselt vähe liha, tellisin seekord ingverimarinaadis kana. Kõrval mõned grillitud suvikõrvitsa-, paprika- ja baklažaaniviilud, täidetud küpsetatud tomat ning rikkalik kausitäis lisandit ehk küüslaugust kartulipüreed. Kana oli pehme, köögiviljad mõnusad ning püree viis oma kreemisusega lausa keele alla. Sellest ja Sandri abistavast kahvlist hoolimata jäi umbes pool kausitäit alles. Seda kõike oli lihtsalt liiga palju.

image

Sandri taldrikul olid natuke väiksema kujutlusvõimega valmistatud porgandi-brokkoli-lillkapsatükid (aurutatud või hautatud, nägid võrdlemisi tavalised välja) ning tüüpiliselt sitke veisetükike. Üldmulje jäi maitsev. Tal oli seal taldrikul veel pisut kapsasalatit (coleslaw) ning ahjukartul.

20150101_163945

Küüslaugune kartulipüree ja muud toredused minu taldrikul

Sirvisin natuke menüüd, seal oli ka rikkalikke magustoite, aga nendeni me ei jõudnudki, sest pärast seda suurt taldrikutäit ei mahtunud küll midagi sisse. Igasugu jäätisekokteilid olid nimistus igatahes esindatud. Üldmulje jäi hubane, aeg-ajalt võib eriti tühja kõhu puhul sinna ju sisse astuda, kui parajasti lihaisu peale tuleb. Toite ootasime võibolla umbes 20 minutit. Väga palju rahvast polnud, aga mingi liikumine ikka toimus. Pooltäis, ma arvan. Lapsed hullasid liumäel. Neil on Babybackis päris mõnus ikka käia. Kujutan ette, et suvel terrassil on ka mõnus õhtut mööda saata. Samas, suure tõenäosusega hakkame ka kodus rõdul istuma, sest seal on lausa nii palju ruumi, et soojema ilmaga võin oma joogamati seal lahti rullida ja südamerahus päikesetervitusi teha.

Inimese ja taldriku suuruse võrdlus ehk hiiglaslikud praed

Inimese ja taldriku suuruse võrdlus ehk hiiglaslikud praed

Selleks, et neid hiiglaslikke portse endast maha raputada ning kõhtu pisut meeldivamat tunnet tekitada, jalutasime pärast lauast tõusmist läbi lörtsise Nõmme 5,7 kilomeetrit Järve keskuseni, et kurgurohtusid osta. Siis tagasi koju, väike jooga, saun koos saunakassi Miuga ning õhtu lõpetuseks telekast veel üks eesti film, “Kertu”.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s