My Kitchen Rules – milleks vajan salvestamisfunktsiooni

Mulle meeldib meelelahutus just neil hetkedel, mil minul selle jaoks aega on, mitte tingimata siis, kui telekava seda ette näeb. Näiteks My Kitchen Rules on tihti eetris sellal, mil veel kontoris tooli nühime või valutavaid lihaseid mudime ning siin tulebki appi salvestamisfunktsioon. Olen nõus iga kuu salvestamise eest 5 eurot maksma, sest siis saan sarju nautida endale sobival ajal ja… mis kõige olulisem …. reklaamid edasi kerida. MKR tuleb Sony12 pealt ning seal juba reklaamiminutite arvelt kokku ei hoita. Mina hoian. Kerin edasi. Ja naudin saadet sealt, kus see pooleli jäi.

Sattusime seda Austraalia kokandusvõistlust üpris kogemata kanaleid plõksides vaatama. Võimleme sageli õhtuti teleka ees ja sellise tegevuse juurde tahaks tõepoolest kerget meelelahutust. Vahel vaatame ka Kuldvillakut, seegi saade on salvestama pandud. Tol hetkel oli MKR kodurestoranide vooruga poole peal. Kaks inimest muutsid oma kodu restoraniks ja serveerisid siis enda arvates parimaid roogasid. Külalised ja kohtunikud sõid ja hindasid. Põnev oli vaadata, kuidas koduköökides möll lahti läks. Veelgi pingelisemaks muutus saade siis, kui üritati juba suuremate masside tähelepanu võita, tehes süüa mitmesajale inimesele ja püüdes võimalikult palju raha teenida. Rahva lemmik pääses väljalangemisest. Ja siis mindi vastamisi veoautoköögis kokates ja suuremate meeskondadena. Ja peakorteris väiksemate hulkadena. Ja surmaringis ja… ühesõnaga, tegevust seal jätkub ja kaasaelamiseks materjali jagub. Meilgi on omad lemmikud välja kujunenud.

Kui sellest saatest miski meelde on jäänud, siis võibolla järgnevad põhitõed. Olgu öeldud, et mu peamine ving saate teemal oleks see, et alati on esikohal liha (õnneks tihti ka kala) ning salati osakaal jääb taldrikul pigem minimaalseks. Võiks olla ka selliseid lihavabasid roogasid, kus kokad peavadki köögiviljad esile tõstma ja neile keskenduma. Võibolla tuleb kunagi ka pisut tervislikemate roogadega saade.

Põhitõed (veenmaks end, et ma saatest ka mingit kasu olen saanud):

  • pärast küpsetamist peab liha/kala “puhkama”, st vähemalt 10 minutit niisama seisma, et mahlad ühtlustuksid; maitse sõltub paljugi sellest
  • kaste on oluline!
  • kaunilt serveerimiseks tuleb taldrikud enne lauale andmist puhastada igasugu kastmetilgakestest jne.
  • võistlusel või üleüldse kellelegi mulje avaldamiseks tasub teha rooga, milles oled kindel; uute asjade katsetamine on hulludele
  • jäta aega serveerimiseks
  • köögis ei tasu pead kaotada, sest siis läheb roog nässu
  • pigem küpseta pisut vähem kui liiga palju (kehtib liha-kala puhul)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s