Vastlakuklid – kas juba on vastlad?

Poodi ilmusid vastlakuklid segadust tekitama juba enam kui nädal tagasi. Lisaks hakkas Nõmmekate (no Kehra FB grupi liige olen ka) grupis ringlema iga-aastane põhiküsimus: kust saab häid vastlakukleid? Mul oli pidevalt tunne, et olen vastlad maha maganud. Ei, see pole mu aasta tähtsündmus. Mulle ei meeldi hernesupp ja saiast vahukoorega ka väga lugu ei pea. Ometigi jäi kummitama, et peaks ka kuklitegu proovima. Olen tervislikkuse sildi all igasugu alternatiivplönne vorpinud. Ja kuna viimased pärmitaignakatsetused lõppesid käkkidega, hakkas vargsi haihtuma ka mu veendumus, et olen pärmitaignakuninganna. No, teismelisena tuli see mul väga hästi välja. Siis kasutasin muidugi ka kõige tavalisemat jahu… Peab tõdema, et nisust saabki kohevamaid küpsetisi ja õhulisi hõrgutisi. Lükkasin oma odrajahuvarud kapinurka karaskite ja pirukapõhjade aega ootama… Ma ei arva, et peaks saiast ja kukleist toituma, aga selles olen küll kindel, et kodused kuklid on alati paremad ja ehedamad. Need on tehtud toiduaineist, normaalsetest osistest.

“Parima pagari” saates ponnistasid osalejad Angeelika Kangi kukliretsepti järgi küpsetada. Olen pidevalt mõelnud, et kas väiksed nüansid annavad retsepti kohe enda omaks tituleerida. Kindlasti hea ja toimiv retsept, aga ilmselgelt tema vastlakukleid kui selliseid ei leiutanud. Ja mitut moodi seda kuklikest ikka teha annab? See on nagu jooga ja massaaži maailmas: tuleb jälle uus tegija, teeb midagi millimeetri võrra teisiti ning ongi uus stiil loodud… samas, olgugi et Bikram üritas, siis joogat näiteks ei saa patenteerida. Kukleist: arvatavasti on neil kummardatavatel retseptidel tõetera sees ja väiksed muudatused mõjutavad lõpptulemust oluliselt. Kokkuvõttes on igaühel see “oma” retsept. Ja nii võtsingi ette lollikindla Nami-nami retsepti. Ilmselgelt pole mu viimase aja loovkatsetused vilja kandnud. Tegin selliseid plönne, et piltigi oli häbi teha. Aga… ka seda retsepti suutsin juba kohendada. Esmalt oli plaan külalistele pakkuda, aga see nädal möödus hoopis nii, et tellisin hiigelkonteineri ja tirisin sinna rõvedaid madratseid ja muud prügi ning maitsesin laotöölise elu (eilseks  kutu, magasin tööl põrandal). Jah, mul on abistav abikaasa ka. Temaga tõstsime peale suured asjad nagu diivani ja kirjutuslaua. Nii see piim seal kapis kopitas ja tainast ootas. Tänase kuupäevaga, oligi aeg kukleid teha. Me piima niisama ei tarbi, kohvile ainult. Ja noh, nüüd on jäätisemasin ka.

See kuklitegu oli juba edukam, aga… retseptis oli kirjas, et määri enne ahju panemist piima või munaga. See tuli mul meelde poole küpsemise pealt ja nii ma täiesti lollakana ahjuukse lahti tirisingi ja kukkusin neid pintseldama. Minu ilusad kohevad kuklid vajusid poole madalamaks. Samuti ei pannud ma taignasse muna, sest kuklitegemispäev oli pidevalt edasi lükkunud ja munad vahepeal koorunud ja tibud ära lennanud. No, kuhu need munad kapist ikka kaduda said? Kassid teevad päeval omletti?

Andsin lubaduse, et vastlapäevaks (28.02) valmivad täiuslikud kuklid. Ühtlasi on see mu isa sünnipäev. See päev tuli, oli ja läks uuesti ära. Eelmisel õhtul toimus meie esimene sotsiaalne üritus Kehras ehk käisime külas. Kuulasime klaveriimprovisatsiooni ja laulu, mugisime puuvilju ja ajasime juttu. Sestap jõudsime koju pärast ühtteist. Kella 6 paiku ajas häda õnneks üles ja ühtlasi võtsin külmast välja taignakomponendid. Pärmitaigna õnnestumise saladus on soojuses. Kell 7 hommikul olin täiesti ärkvel ja segasin tainast. Mullitas ja kerkis imekaunilt. Aga… nisupüüli jäi pisut puudu ja lisasin ka täisterajahu. No tainas kerkis ikka veel kaunilt ja kuklid tulid pehmed ja enam-vähem õige poole. Kuid… suures innus suutsin mõnusast šokolaadivahukoorest teha šokolaadivõi… Ilmselgelt mul neist üllitistest ühtki jäädvustust pole. Järgmisel korral õnnestub ehk paremini ja needus saab murtud!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s