Toitumisnõustamine

2015. aasta juunis asusin Tervisekoolis õppima toitumisnõustamist, et oma suurele toiduhuvile ja tervisliku toidu armastusele veelgi sügavust lisada ning palju uut ja põnevat teada saada. Baasõpe on läbitud ja eksamgi tehtud, jätkan funktsionaalse toitumise õppes (detoks, talumatused jne.). Seega võib minu juurde tulla ka toitumisnõustamisse. Nõustan nii Teraapialaekas, kus muuhulgas teen ka klassikalist ja tai massaaži, kui pakun ka interneti teel nõustamist.

Toitumisnõustamine tuleb kasuks, kui:

  • tahad teada, kas toitud tasakaalustatult ehk saad kätte kõik vajalikud ained (makrotoitained, lisaks mikrotoitained nagu vitamiinid ja mineraalid)
  • sul on seedehäired ja tahaksid teada, kuidas nende leevendamiseks toituda (koos-lahussöömise põhimõtted)
  • soovid kaalu langetada või hoopis tõsta
  • tahad oma toitumisharjumusi muuta
  • tunned väsimust, energiataseme suurt kõikumist päeva lõikes
  • oled mures oma tervise pärast
  • soovid personaalset toitumiskava ning uusi kokkamisideid

Kui tuled Teraapialaekasse toitumisnõustamisele, siis viime läbi umbes tunnipikkuse vestluse, mille käigus tegelem nende teemadega, mis Sind huvitavad. Enne nõustamist saadan ka ankeedi, et õpiksin Sind ja Su toitumisharjumusi pisut tundma. Sinna tuleb kirja panna ka kahe päeva menüü, mida analüüsida saaksin. Selle alusel saan Su toitumismustritest ka mõningaid järeldusi teha. Nõustamise käigus paneme paika edasise plaani ja vajalike kohtumiste arvu (muidugi ei pea Sa tagasi tulema, kui tunned, et said esimese korraga kogu info kätte, aga kui tahad midagi muuta, on soovituslik aeg-ajalt nii-öelda aru andmas käia). Lisaks saad kaasa vajalikud materjalid (prindin või paljundan).

Meili teel nõustamine sobib Sulle siis, kui sul mingil põhjusel pole aega või tahtmist kohapeale tulla. Sa täidad ankeedi nagu tavalise seansi puhul ning ma saadan põhjaliku menüüanalüüsi koos järelduste, soovituste ja lisamaterjalidega. Kui on küsimusi, vastan ka neile meeleldi.

Nõustamine ei sea sulle ühtegi kohustust ning see on Su enda asi, mida nende teadmistega peale hakkad. Muidugi loodan, et seansist on kasu!

Toitumisnõustamine maksab 28 eurot ja käib läbi meie ettevõtte Teraapialaegas OÜ. Seega kirjuta nõustamissoovi korral teave[at]teraapialaegas.ee

Nõustamisteni!

IMG_7337